V poslední době zaznamenávám zvýšenou míru rozhořčení tzv. „ vědomých“ a „silných “ snad dokonalých žen nad tím, že ti správní (tedy silní, vědomí) muži prostě nejsou. Autorky desítek článků vypisují o tom, jak se pozná vědomá, silná žena, jak se projevuje, co potřebuje a co nepotřebuje a co opravdu nehodlá tolerovat. Texty ztrefující se do tzv.  „slabých“ mužů se střídají s články o hledání a nalézání ideálního partnera, duchovního dvojčete „Dvojplamene“ atd. Komentáře uživatelek pod těmito články jsou často plné hořkosti, zloby na muže obecně. „ Muži prostě nejsou“ Já tuto situaci vidím jinak a to mě inspirovalo podělit se o některé postřehy ohledně tématu chybějících mužů z mé praxe.

Vnímám, že v posledním čase je skutečně velký počet „probuzených“ žen. Před časem hlavně ženy nastoupily cestu seberozvoje, dostaly se ke své síle, již více znají své potřeby , ví, kam směřují. Často změnily i partnera, jejich požadavky se mění- mají pocit, že urazily dlouhou cestu, ale adekvátní partner jim stále chybí.

To, že se takový muž ani po čase neobjevuje a k mání jsou jen ti jaksi z jejich úhlu pohledu nedostateční, může mít více důvodů.

Například žena může být zahleděná do svých „božských“ kvalit a muže hledá jen jako potvrzení své dokonalosti.  Nebo může mít muže ráda, milovat je, ale zároveň si mužských kvalit dostatečně neváží nebo v horším případě muži pohrdá.

Nebo nevěří, že takoví muži jsou. Od dětství byla obklopena muži, kteří zatím neobjevili svou mužskou sílu (slabí muži) a díky jejímu systému přesvědčení, přitahuje stále ty samé muže.

Dalším odstavcem v tomto tématu nevíry v existenci mužů spojených se svou silou je téma „silné“ ženy.  Sama přirozeně daleko schopnější než její muži se vztekle snaží ze svých partnerů vydolovat, to co potřebuje. Ale tím, že jim připomíná jejich neschopnost a slabost, je rozhodně nemotivuje k růstu. Většinou to nedělají naschvál a prostě jsou tam, kde jsou. Je to jako každý den chodit do železářství a chtít mléko. A každý den být jen frustrovanější, že mléko zase nemají. Muže to taky frustruje , když cítí že jejich žena je v realitě silnější a schopnější než oni. Mohou se snažit různými byť nevědomými způsoby ženu srážet, její sílu znevažovat. Důsledkem toho některé ženy uvěří tomu, že muži chtějí více ženy, které jsou slabé, křehké květinky, moc se neprosazují a začnou své přirozeně silné vyzařování potlačovat. Nebo trpělivě své muže podporují, dělají mužské věci za ně (tím je také nemotivují ke změně a vlastně ponižují) a čekají , až se jejich muž změní.

  • Když nevěříme, že něco existuje, lehce se stane, že rezignujeme a bereme to co je, to co je aspoň trochu dobré a utěšujeme se, že jinde to není lepší. Začneme omlouvat sebe i partnera nebo se rozhodnout to co nám neprospívá necítit.

Díky vašim komentářům dopisuji něco  k pojmu ženská síla, o které píši já- jde nejen o životní sexuální sílu, kterou disponuje každý jedinec. Zahrnuji do toho i vyzařování vědomí sebe. To je u každého jinak. Jsou ženy, které přirozeně vyzařují velmi silně a když si odstraní různé bloky v těle a pustí obrané strategie, tak mají velmi silné pole. Mají velký vliv na okolí a samozřejmě na partnera, pro kterého je někdy těžké se v tomto poli soustředit na to svoje, hlavně když si není jistý. Klade to zvýšené požadavky na muže, který by měl mít jasno ohledně své síly a cesty. U některých článků jsem cítila tuto silnou energii autorky a frustrace, že díky tomuto není přijímaná.

Je v pořádku přirozeně vyzařovat svou ženskou sílu, ale aby jste ji mohla vyjadřovat jako žena, potřebujete muže, který vaši sílu nejen ustojí, ale bude vás takto ctít a milovat. Ne, nebude k vám vzhlížet, protože to bude vnímat přirozeně, tak jako svou sílu.

Obecně je nejčasnější příčinou  Ne-sebehodnota – Ne- sebeláska.

Vzhledem k zákonu  přitažlivosti potkáváme osoby, které jsou ve stejném vibračním pásmu.

Silný muž, s otevřeným srdcem, který má jasno, vnímá  (je tedy vědomý) není žádný záchranář, který vám vyřeší všechny vaše bolístky a směrování ve vašem životě. Přitahuje ho žena, také si vědomá své hodnoty, která je v sebelásce. Není to o dokonalé ženě, která má vše zpracováno.

Žena by si měla umět užívat života i bez muže, milovat se, vědět kam směřuje, ve svých plánech s partnerem po svém boku počítat a hlavně věřit, že se úplně samozřejmě objeví, protože není důvod, aby se to nestalo. Dát na první pocit při setkání, chtít cítit pravdivě.

Pokud je i vdaná žena ve výše uvedeném nastavení, přirozeně odeznívá její tlak na dosavadního muže a ten má prostor dostat se k sobě. Je ovšem jen na něm jestli této příležitosti využije. Situace má přirozené vyústění, buď vztah skončí nebo pár k sobě najde cestu.

To samé platí pro muže, být věrný sám sobě, svému srdci a nerezignovat.

Snad vás obsah tohoto textu inspiruje a případně se těším na osobní setkání.

Michaela Bartošová 23.6.2017

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě, pokud bude připojeno jméno
autora, zdroje, aktivní odkaz na www.mmbartosovi.cz a celá tato poznámka.

Napsat komentář

Mohlo by Vás zajímat

2019 – hojnost pro všechny?

Tak jako každoročně i letos mi nedala zvědavost a spolu s Michalem jsme nahlédli pod pokličku roku 2019. Jaká polévka se tedy pro nás vaří? Ladí to s rokem 2019 jako rokem zemského Vepře. To prý nese štěstí a hojnost. Ovšem ne pro každého. Bude pro ty, kteří k ní půjdou přirozenou cestou. Zkratky už … pokračování

Chudáci Češi, aneb země pazdrátů.

Jsou v Česku místa, na kterých je cítit symbolika naší historie i toho, kdo jsme. Přes nářky a hořekování, necítíme poklad, který máme. Raději uplatňujeme strategii „pazdráta“, který se veze a u toho hlasitě nadává jaký je chudák. Včera jsme byli s Míšou na Karlštejně. Mám to místo rád. Krásná stavba, která září do světa … pokračování

Napsali o nás