Už mě nebaví být svému muži matkou

autor: | 6. 05. 2021 | Muži, Rodina, Vztah k sobě, Vztahy, Ženy | 0 komentářů

Nedospělí muži se vydávají se do světa hledat buď princeznu nebo matku. O princeznách píšu jinde, dnes to bude o naplňování role matky. Velká část mužské populace hledá ženy, které jim něčím připomínají matku.

Matka byla totiž jedinou ženou, se kterou kdysi prožili (vědomě či podvědomě) velmi hluboký pocit spojení. Většina mužů (kteří si vztah s matkou nevyřešili) zůstávají stále emočně závislí na vztahovém modelu matka- syn. Chtějí u sebe vlastně matku pořád. Mnozí na to rozhodně nevypadají, ale žena je bytost intuitivní. Proto do role matek mnoho žen sklouzává. Což je mimochodem jedna z třecích ploch s tchyněmi. Podvědomě dávají muži vzkaz: „ vyber si mě, budu ti lepší matkou“. Partnerka se tak snaží se, aby matku emočně opustil a byl tedy „volný“ do vztahu s ní.

Být muži matkou zabírá nejvíce u jedináčků, mladších bratrů nebo u těch, jejichž matka byla chladná, tvrdá. Budu ti lepší matkou. Takovou, jakou vyžaduješ, protože matka může mít mnoho podob. Od pečující mamky vytvářející teplo domova, až po tvrdou, nespokojenou, rozkazující Bohyni.

Že se vám to nezdá sexy? To asi ne, ale přitažlivost to má. A ženy to ví a operují s tím. Na sociálních sítích jsem nedávno viděla takto se titulovat jednu vdanou ženu. Stálo tam „Maminečka vždy a všude“. Před maminečkou se nemusíte mít na pozoru jako před těmi druhými prohnanými mrchami. U ní jste v bezpečí. Ta vám pofouká bolístky.😊

Kalkul může být ovšem i na druhé straně. Jsou muži, kteří na hledání dokonalé ženy rezignovali. Doma pak mají z praktických důvodů ženu, co jim pere, vaří, uklidí, sexuálně je uspokojí a oni za to také něco praktického poskytnou. Jejich žena je dvojkou- jakýmsi kompromisem. O jedničce sní, obdivují ji jinde, případně je ženy vlastně vůbec nezajímají. Odpojují se od nich.

Jsou ženy, co jim dělá dobře, když cítí, že muž je na nich emočně závislý a stačí jim to. Jiné si až časem uvědomí, že se nechali vmanipulovat do role někoho, kdo nese na zádech zodpovědnost nejen za sebe, děti, ale prakticky za vše. Mají doma nedospělého synka, který „se veze“, nebo ženu „diriguje“ – má jasnou představu, co vše by měla dělat, aby on byl spokojený.

Nemá cenu tyto muže měnit. Cestou je, sama se stát dospělou. Tedy přestat naplňovat cizí očekávání – rodičů, mužů, dětí. Mít odvahu být sama sebou a změnit svůj život, abych se v něm cítila dobře.

I o tom je náš 2měsíční online program Zrození k propojení- Dospělý muž – Dospělá žena.

Více na https://www.mmbartosovi.cz/zrozeni-k-propojeni/

Michaela Bartošová

ČTĚTE TAKÉ

Nelze měnit druhé

Nelze měnit druhé

Nemůžeme měnit partnera, ani nikoho druhého. Je dospělý. Měnit můžeme pouze sebe a svůj postoj k dané situaci. Řeším to s klientkami v terapiích často. Vy máte svoji odpovědnost k sobě. Ke svému životu. Proč ve vztahu, kde to dlouhodobě neladí chcete dále zůstávat?...

Proč při výběru partnerů ztrácíme soudnost

Proč při výběru partnerů ztrácíme soudnost

 "Kdybych to věděl(a) už na začátku". Často si tuto větu říkáme v době, kdy nám spadnou, vlivem některých událostí, růžové brýle a vidíme, že zřejmě nejsme s partnerem, který k nám opravdu ladí. Mnohdy je to až v situaci, kdy už nás pojí společné závazky - děti,...

Mužská síla – obviňovaná i velebená

Mužská síla – obviňovaná i velebená

My muži jsme v používání své síly mezi dvěma mlýnskými kameny. Na jedné straně je požadováno, aby muž byl stále tím silným hrdinou a na druhou stranu je použití síly polem, na kterém jsme nejvíce obviňováni. Jsme viněni za násilí, války apod. Čili je zde požadavek -...