Opravdu muži necítí?

autor: | 18. 04. 2021 | Muži, společnost, Vývoj, Vztahy, Ženy | 0 komentářů

O mužích se obecně říká, že necítí, že nejsou dost citlivými a vnímavými. Není to pravda. Ani muž v pravěku nebyl necitlivý a nevnímavý. Pokud by necítil, nic by neulovil, spíše by něco ulovilo jeho. Musel vnímat velmi citlivě prostředí, ve kterém se nachází. Vnímat okolní situaci do nejmenších detailů. Tyto schopnosti v sobě máme otištěné, patří do naší výbavy a mají je tedy i dnešní muži. Například obchodníci. Špičkového obchodníka od průměrného odděluje právě schopnost cítit situaci, příležitost, “vědět kudy to teče”.

Muž tedy cítí, ale jen tam, kde cítit chce. A naopak necítí, kde cítit nechce. Kde vyhodnotil (vědomě, nebo podvědomě), že je pro něj výhodnější odpojit se od cítění. Mnoho žen si mi na terapiích stěžuje na necitlivost svých partnerů, ale neuvědomují si, že mohou být ve často velmi rády, že je jejich partneři takzvaně necítí.
Ženy totiž často ve svém nevědomí doma utvářejí podprahově takovou situaci, že by mohlo být pro ně podstatně nepříjemnější, kdyby muž cítil a dal jim adekvátní zpětnou vazbu.
Dnešní muž totiž již není tím, který by preferoval hrubé zacházení se ženou. Tuto zkušenost máme již za sebou. Nepřináší nic dobrého. Jako výhodnější se mu zdá strategie (ať už vědomá, nebo podvědomá) raději se nenechat vyprovokovat podvědomými programy ženy a odpojit se.

Důvodem je, že stejně jako jeho prapředci, si neví rady s tím, co se v partnerských vztazích děje. Je to ale vždy problém na obou stranách. Děje se něco, čeho si často ani jeden z páru není vědom. Ani žena, ani muž.
Dnes jsme pokročili dále a můžeme vnést světlo do nevědomých programů, které řídí naše životy a utvářejí boj a nepochopení mezi mužem a ženou. Už můžeme vědět, co se děje pod povrchem a postavit se tomu. Jak muži, tak ženy.

Hluboce se tomuto tématu věnujeme v mužsko-ženském online programu ZROZENI K PROPOJENÍ, který jsme vytvořili s mojí ženou Michaelou.
Cílem programu je změna ve vašem každodenním životě na poli jistoty, sebedůvěry a dobrého pocitu ze svého života.
Více o programu zde:
https://www.mmbartosovi.cz/zrozeni-k-propojeni/

Začínáme 10.5. pak už není možno do programu vstoupit.
Nejedná se primárně o párový program. Je to cesta pro muže a ženy. Sáhneme opravdu do hlubokých vrstev, program není pro každého. Doporučeno od 25. roku výše.

ČTĚTE TAKÉ

Nelze měnit druhé

Nelze měnit druhé

Nemůžeme měnit partnera, ani nikoho druhého. Je dospělý. Měnit můžeme pouze sebe a svůj postoj k dané situaci. Řeším to s klientkami v terapiích často. Vy máte svoji odpovědnost k sobě. Ke svému životu. Proč ve vztahu, kde to dlouhodobě neladí chcete dále zůstávat?...

Proč při výběru partnerů ztrácíme soudnost

Proč při výběru partnerů ztrácíme soudnost

 "Kdybych to věděl(a) už na začátku". Často si tuto větu říkáme v době, kdy nám spadnou, vlivem některých událostí, růžové brýle a vidíme, že zřejmě nejsme s partnerem, který k nám opravdu ladí. Mnohdy je to až v situaci, kdy už nás pojí společné závazky - děti,...

Už mě nebaví být svému muži matkou

Už mě nebaví být svému muži matkou

Nedospělí muži se vydávají se do světa hledat buď princeznu nebo matku. O princeznách píšu jinde, dnes to bude o naplňování role matky. Velká část mužské populace hledá ženy, které jim něčím připomínají matku. Matka byla totiž jedinou ženou, se kterou kdysi prožili...