Ta, kterou jsou muži fascinováni

autor: | 18. 04. 2021 | Muži, Vztahy, Ženy | 0 komentářů

Připusťme si, že velkou část mužů přitahují ženy, které je nechtějí, nebo dělají, že je nechtějí – hrají hry. Takového lovce, který si „udělá zářez“ a pak ho už kořist nezajímá, může ulovit jen Šeherezáda. Ta, která je schopná vytvářet zájem, a přitom to nikdy nedotáhnout do konce.

Zde jde o muže, který chce fascinaci a nechce přijít o iluzi nedostižné ženy. Ví, že když uvidí realitu – lidskou ženu – tak ji nebude chtít, nebude mu dost. Ve skutečnosti sám sebe nevnímá, že je dost. Takový, jaký je.

Skutečným úspěchem femme fatale je tedy její nedostupnost. Je ženou, po které muži touží, ale musí být jaksi nedostupná pro „normální“ vztah. Nikdy nesmí ukázat obyčejnou lidskou ženu, která touží po obyčejném lidském štěstí – mít muže, děti, domov. To chtějí všechny ostatní ženy, kterými jsou tito muži omrzelí.

Muž, který hledá dokonalou ženu na nějaké úrovni ví, že taková neexistuje, ale přesto nechce o tuto iluzi a naději přijít. Takže rád hraje hru na nepolapitelnost. Podstatou této hry je, že nikdy nesmí být dokončena a žena nesmí být prohlédnuta.

Jsou muži, kteří doopravdy touží jen po ženách, které nikdy nemohou mít. Pak žena vždy musí držet odstup fascinovat, přitáhnout a vzápětí být ledová. Udržovat napětí, pozornost, bavit své příznivce. To jsou případy některých hereček či pěveckých hvězd, které tím, že jim nefungují partnerské vztahy, jsou jakoby pořád dostupné pro fantazie svých fanoušků.

Tato poptávka tvoří i boom influencerek, které ukazují svoje těla a život, a přitom jsou jakoby nedostupné.

Proto jsou ženy tak citlivé na mužův zájem o cizí ženy, byť „na dálku“. Cítí totiž mužovu fascinaci z toho, co vlastně není reálné, z čeho nikdy nemohou vyjít lépe.

Nedospělí lidé tvoří nedospělé vztahy. Pokud muž nechce dospět a iluze je pro něj více než přirozenost, nezměníte to. Ale můžete změnit to svoje. Dospět a tím být viditelná pro muže, kteří chtějí do života přirozenou ženu. V dobrém i ve zlém.

I o tom je náš dvou měsíční transformační online program Zrození k propojení – Dospělý muž / Dospělá žena.
Více na https://www.mmbartosovi.cz/zrozeni-k-propojeni/

ČTĚTE TAKÉ

NOVÁ KNIHA

Smysluplné vztahy

555 

Nelze měnit druhé

Nelze měnit druhé

Nemůžeme měnit partnera, ani nikoho druhého. Je dospělý. Měnit můžeme pouze sebe a svůj postoj k dané situaci. Řeším to s klientkami v terapiích často. Vy máte svoji odpovědnost k sobě. Ke svému životu. Proč ve vztahu, kde to dlouhodobě neladí chcete dále zůstávat?...

Proč při výběru partnerů ztrácíme soudnost

Proč při výběru partnerů ztrácíme soudnost

 "Kdybych to věděl(a) už na začátku". Často si tuto větu říkáme v době, kdy nám spadnou, vlivem některých událostí, růžové brýle a vidíme, že zřejmě nejsme s partnerem, který k nám opravdu ladí. Mnohdy je to až v situaci, kdy už nás pojí společné závazky - děti,...

Už mě nebaví být svému muži matkou

Už mě nebaví být svému muži matkou

Nedospělí muži se vydávají se do světa hledat buď princeznu nebo matku. O princeznách píšu jinde, dnes to bude o naplňování role matky. Velká část mužské populace hledá ženy, které jim něčím připomínají matku. Matka byla totiž jedinou ženou, se kterou kdysi prožili...