ŽENY VĚŘTE a bude vám dáno

autor: | 29. 10. 2020 | Muži, Vztahy, Ženy | 0 komentářů

Často se mě ženy ptají, kde najít lepšího muže, když takové nikde nepotkávají. Řeší, zda není lepší vrabec v hrsti než holub na střeše, protože samota se zdá být ještě horší variantou. Strach ze samoty je pochopitelný. Jsme párový druh a většinou potřebujeme partnera, abychom byli šťastní. Proč tedy na muže , který by se mnou ladil, nemůžeme natrefit?
Většinou narážíme na nedostatek víry. To, co není vidět, neexistuje.
Je potřeba si připomenout, že naše ženské pole je velmi zhmotňující. Máme tedy vše, čemu věříme.
Když věříme, že takoví chlapi, kteří by nás přijímali takové, jaké jsme (a nemuseli jsme jim pořád vědomě nebo nevědomě naplňovat jejich představy o tom, jaké bychom měly být), nejsou, tak nebudou.
Muže tak kolektivně uzavíráme do svých představ o mužích a stěžujeme jim podmínky pro rozvoj. Ani naši synové tak posléze nemohou dorůst v jiné muže.
Naopak svým polem víry, že někde jsou, jim umožníme třeba někde jinde dorůst.
Čím více žen na světě dá změně šanci, tím více takových mužů bude. Jen vytrvat.
Pokud život ve vás má touhu, tak existuje i možnost naplnění. Jen tomu musíte pomoct tím, že svoje přání podpoříme vírou.
Pokud takového muže skutečně chceme, tak si ho na nějaké úrovni zhmotníme.
Vývoj života je o rovnováze. Když existují na jedné straně ženy, které už nechtějí být matkami ani dcerami svým mužům, tak na druhé straně nutně musí být i muži, kteří už vyrostli z představy, že jsou závislí na ocenění od ženy a kašlou na to být své partnerce synem nebo otcem.

Nedostatek víry většinou souvisí již s naším dětstvím. Většinou se zrozujeme do prostředí, kde se sejde více různých nátur, které spolu vzájemně nemusí ladit. Abychom lépe “přežili” učíme se vycházet a různými způsoby spolupracovat s typy lidí, se kterými jinak přirozeně nenacházíme společný jazyk. Naše rodina, kolektiv naší třídy je nadlouho daný a z té doby taky pramení přesvědčení, že takhle to v životě je. Takhle to funguje a pokud najdeš někoho, který s tebou aspoň v některých ohledech ladí, tak to je výhra.
Další si v rámci lepšího životního pocitu, svou tehdejší realitu úplně přetřeli narůžovo a maminka nebo tatínek byli skvělí a nejlepší. Potom si v životě podvědomě hledají stejné typy partnerů a nechtějí znovu cítit svoji realitu a to co jim s nimi nevyhovuje znovu omlouvají a manipulují se tak do vztahů, kde jim není dobře.

Možných reakcí na nevyhovující emoční podmínky v dětství je celá řada, ale k osvobození se z nich vede vždy stejná cesta.

Totiž nalít si čistého vína. Přiznat si jak se v životě cítím a jak jsem se cítil v dětství. Ano, nebude to příjemné, ale teď jsem již dospělý a mám na rozdíl od dětství možnost volby. Již nemusím snášet a přežívat.

Také pomůže uvědomit si, že to co jsme zažívali v dětství a následně doteď, není celý život. Jen malý úsek možností, které nabízí.

Myši co jsou celý život zavřené v akvárku a nikdy neviděli sluneční světlo a trávu, také neví o této realitě, která přesto existuje.

Věřme, nevzdávejme se svých snů a bude nám dáno.

ČTĚTE TAKÉ

NOVÁ KNIHA

Smysluplné vztahy

700  555 

Past milosrdenství

Past milosrdenství

Nedávno se mě jeden klient po sezení ptal, jaká je moje mise zde ve světe. Zajímavá otázka. Když jsem nad ní přemýšlel, zformuloval jsem ji do věty: Zbavím vás milosrdenství a naučím vás postarat se o sebe.Kdo četl knihu Smysluplné vztahy, tak si možná vzpomene, že...

Sebehodnotu máme ve svých rukou

Sebehodnotu máme ve svých rukou

Málo v životě nasloucháme vlastním pocitům. Tím se od nich oddělujeme. Dáváme více na rozhodování myslí, čímž se dostáváme mimo rovnováhu. Mysl je skvělý analytický nástroj, ale špatný vůdce života. Řeším to s klienty v terapii často. Odpojení od cítění sebe má vliv i...

Náročné ženy 2

Náročné ženy 2

Nedávno jsem zde psal o náročných ženách a líných mužích. Protože dělám kromě individuálních také párové terapie, tak se vyskytlo na základě příspěvku několik požadavků “abych manželovi vysvětlil, že má být aktivní a odpovědný”. Je líný, neaktivní, nestará se ani o...