2019 – hojnost pro všechny?

autor: | 31. 12. 2018 | Hojnost | 0 komentářů

Tak jako každoročně i letos mi nedala zvědavost a spolu s Michalem jsme nahlédli pod pokličku roku 2019. Jaká polévka se tedy pro nás vaří?

Ladí to s rokem 2019 jako rokem zemského Vepře. To prý nese štěstí a hojnost. Ovšem ne pro každého. Bude pro ty, kteří k ní půjdou přirozenou cestou. Zkratky už nebudou fungovat, tak jako dříve. Co je tedy ta přirozená cesta. Není jen jedna.

Žena generuje hojnost způsobem, který je zcela odlišný od mužského.

Výchozím bodem pro ženy je chtít se mít dobře. Nebát se tuto touhu vyzařovat navenek. A tím přitahovat situace, které tento pocit naplňují. O ženu je postaráno, ať už ze strany muže, nebo jiných okolností. Klíčovým slovem je lehkost a přitažlivost. Vnímat se jako někdo, kdo je hodný péče. Mít se na prvním místě dělat si to lehčí, pečovat o své zdraví, přitažlivost. Jen tak, protože jsem žena. Ocenění by nemělo být za množství poskytnutých služeb ostatním. Ženy by to měly mít lehčí. Nejsou tažná zvířata ani věc, co se posuzuje podle užitečnosti. Výkon je mužská kvalita. Kdykoli se žena pustí výkonnostní cestou, dosáhne výsledku, ale za cenu obětování své ženskosti a lehkosti bytí. Postrádá pocit spokojenosti a naplněnosti. Zkrátka není na svém místě. Tento pocit prázdnoty nezaplní ani “shoppování”, či drahé dovolené. Na které se nějakým způsobem nadřela.
Naopak muži ke svému dobrému životnímu pocitu se potřebují občas zatnout a překonat. Podat výkon. Být na sebe po té hrdí. Vnímat, o co vše se dokážu postarat, co dokážu zabezpečit. Pak přichází i výsledek – hojnost. Součástí pocitu hojnosti v životě může být i to, že muž po svém boku má ženu, která tyto jeho kvality ocení, nechce s ním soupeřit a tím okupovat jeho výkon a sílu. Naopak násobí jejich hojnost. Právě proto, že má ženský záměr mít se dobře, zažívat hojnost. Pro muže je pak díky jejímu magnetismu lehčí vydělat dost peněz pro všechny. Doma je pohoda a ne boj o to, kdo je důležitější.

Tady v Česku máme tyto pozice trochu zamotané. Je zde dost pasivních mužů, kteří se rádi vezou (což je ženská energie) a tu “káru” velmi často tlačí schopná žena v mužské energii. Bohužel je to opravdu častý model. Ženy jsou zvyklé zvládat nadmíru věcí i za muže.

Rok 2019 podporuje ty, kteří se chtějí vrátit do svých přirozených rolí. Ano, přinese hojnost a štěstí, ale jen těm, kteří se k tomu budou dostávat přirozeným způsobem – jak je popsáno výše.
To také sebou nese to, že například ženy, které se nebudou chtít pustit pocitu důležitosti a moci , to budou mít ještě těžší. Pocit frustrace a vyčerpání bude větší. Stejně tak pro muže, kteří se aktivně nechopí své přirozené role, už nebude tak lehké dosahovat hojnosti na úkor druhých (nechat se vézt).

Věříme, že hodně ženám, které to mají dnes v životě těžké se po přirozené ženskosti kdy je o ně postaráno, stýská. Stejně tak je mnoho mužů, kterým díky pasivnímu přístupu k životu chybí hrdost na sebe. Jak se dostat k těmto kvalitám píšeme v knize Smysluplné vztahy – Klíč ke svobodě.
Pokud je v životě vůle, je i možnost věci měnit a tak všem přejeme v příštím roce rozhodnost, štěstí, hojnost a odvahu jít ke své přirozenosti.

Michaela a Michal Bartošovi 31.12.2018

?Kniha Smysluplné vztahy, objednávky zde: https://www.smysluplnevztahy.cz/

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě, pokud bude připojeno jméno
autora, zdroje, aktivní odkaz na www.mmbartosovi.cz a celá tato poznámka.

 

ČTĚTE TAKÉ

NOVÁ KNIHA

Smysluplné vztahy

555 

Nelze měnit druhé

Nelze měnit druhé

Nemůžeme měnit partnera, ani nikoho druhého. Je dospělý. Měnit můžeme pouze sebe a svůj postoj k dané situaci. Řeším to s klientkami v terapiích často. Vy máte svoji odpovědnost k sobě. Ke svému životu. Proč ve vztahu, kde to dlouhodobě neladí chcete dále zůstávat?...

Proč při výběru partnerů ztrácíme soudnost

Proč při výběru partnerů ztrácíme soudnost

 "Kdybych to věděl(a) už na začátku". Často si tuto větu říkáme v době, kdy nám spadnou, vlivem některých událostí, růžové brýle a vidíme, že zřejmě nejsme s partnerem, který k nám opravdu ladí. Mnohdy je to až v situaci, kdy už nás pojí společné závazky - děti,...

Už mě nebaví být svému muži matkou

Už mě nebaví být svému muži matkou

Nedospělí muži se vydávají se do světa hledat buď princeznu nebo matku. O princeznách píšu jinde, dnes to bude o naplňování role matky. Velká část mužské populace hledá ženy, které jim něčím připomínají matku. Matka byla totiž jedinou ženou, se kterou kdysi prožili...